Invitație la prima ediție
Vă invităm la
prima ediție a concursului „Vreau să fiu meloman”, organizat de către Școala Gimnazială nr.27 București, în parteneriat cu Universitatea Națională de Muzică București, Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București și Radio România Muzical. Este un
concurs care se adresează tuturor elevilor și cadrelor didactice, indiferent de
specialitatea predată, întrucât exact acesta este scopul proiectului nostru: să
descoperim împreună minunatele taine ale muzicii și să ne bucurăm de ele
împreună, pentru a forma în acest mod un public avizat pentru sălile de
concerte, sălile de expoziție sau de lectură.
Știm cu toții
cât suferă societatea din zilele noastre din cauza lipsei de cultură, fapt ce
se oglindește în toate aspectele vieții noastre și ne afectează direct sau
indirect.
Vă invităm
așadar să parcurgeți cu atenție și răbdare regulamentul și materialele de
pregătire și să le prezentați elevilor dvs. acest concurs. Suntem convinși că,
dacă își doresc, vor găsi cel puțin o secțiune la care să participe, îndrumați
de dvs. Totodată vă rugăm să dați mai departe colegilor din școala dvs. aceste
informații.
Pentru orice
fel de întrebări/nelămuriri nu ezitați să ne contactați!
Comments
Post a Comment