Invitație la prima ediție

 

Vă invităm la prima ediție a concursului „Vreau să fiu meloman”, organizat de către Școala Gimnazială nr.27 București, în parteneriat cu Universitatea Națională de Muzică București, Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București și Radio România Muzical. Este un concurs care se adresează tuturor elevilor și cadrelor didactice, indiferent de specialitatea predată, întrucât exact acesta este scopul proiectului nostru: să descoperim împreună minunatele taine ale muzicii și să ne bucurăm de ele împreună, pentru a forma în acest mod un public avizat pentru sălile de concerte, sălile de expoziție sau de lectură.

Știm cu toții cât suferă societatea din zilele noastre din cauza lipsei de cultură, fapt ce se oglindește în toate aspectele vieții noastre și ne afectează direct sau indirect.

Vă invităm așadar să parcurgeți cu atenție și răbdare regulamentul și materialele de pregătire și să le prezentați elevilor dvs. acest concurs. Suntem convinși că, dacă își doresc, vor găsi cel puțin o secțiune la care să participe, îndrumați de dvs. Totodată vă rugăm să dați mai departe colegilor din școala dvs. aceste informații.

Pentru orice fel de întrebări/nelămuriri nu ezitați să ne contactați!

Comments

Popular posts from this blog

Calliope și Euterpe (creații literare) - 2025

Despre noi